Mapa Malajsie

Online

Mapa Malajsie

Malajsie je federální konstituční monarchie v jižní Asii. Ač jde o relativně malý stát s 30 miliony obyvatel, v principu fungování se velmi podobá . Zásadní rozvoj této oblasti nastal během 1. století n.l. Vyrostla zde obchodní civilizace spojená úzkými vazbami s Indii a Čínou.

Interaktivní mapa

Společnost Goole provozuje službu Google Maps, kde je k dispozici také interaktivní mapa světa. V ní lze například přepínat mezi satelitní a kartografickým (klasickým) zobrazením.

Historie Malajsie

Počátkem 16. století dobylo tuto oblast Portugalsko. Následně Nizozemsko a později Britské impérium. Dnes je Malajsie samostatná. Rozkládá se na jihu Malajského poloostrova a na severu ostrova Borneo. Díky tomu zde najdeme tropické podnebí a obrovské množství přírodních druhů, jak flóry tak fauny. Malajsie je proto oblíbeným turistickým cílem. Státním náboženstvím je islám, nicméně v Malajsii vládne náboženská svoboda. Asi 20 % obyvatel jsou buddhisté a 10 % křesťané, asi 6 % hinduisté. Mluví se zde malajštinou, ale většinou se lze domluvit také anglicky. Malajsie je multi-etnickou, multikulturní a mnohajazyčnou společností. Jde o zemi s vyspělou ekonomikou, která si dlouhá desetiletí držela pověst "asijského tygra". Sousedí s Thajskem. Hlavní město Kuala Lumpur patří mezi přední asijské metropole. Je známé mimo jiné i díky dvojici mrakodrapů Petronas Towers.